אודות:ד”ר שם שמי

shem
  • תפקיד : מנהל היחידה לאיתור תלמידים מחוננים
  • דואר אלקטרוני : shem@szold.org.il‏
  • טלפון ישיר : 02-6494458

שם שמי הוא ד”ר לפילוסופיה, פסיכומטריקאי  ובמאי סרטים דוקומנטריים. עבודת הדוקטור שלו מוקדשת לפיתוחה של תיאוריה חדשה על היסודות הקוגניטיביים של רגישות מוסרית. העבודה עוסקת ביסודות התפיסה המוסרית ובוחנת את מידת ההמשגה של הפרספציה המוסרית וזיקתה לשיפוט ולחשיבה מוסרית.  שם לימד פילוסופיה באוניברסיטה העברית בירושלים.

בין השנים 2006 – 2013 שם עבד בצוות מרו”ם, במרכז הארצי לבחינות ולהערכה, בפיתוח ובכתיבת מערכת המיון למדידת משתנים לא קוגניטיביים עבור בתי הספר לרפואה במדינת ישראל.

 בין השנים  2018-2013 ניהל שם את צוות הפיתוח  של מבחן וודקוק-ג’ונסון מהשפה האנגלית לשפות העברית והערבית.  מבחן הוודקוק-ג’ונסון כולל 30 תתי-מבחנים שמודדים 7 יכולות קוגניטיביות מרכזיות. המבחן פותח בהלימה להמשגה תיאורטית רחבת היקף ומודד את היכולות הקוגניטיביות המרכיבות את האינטליגנציה האנושית. מבחן זה נחשב למבחן האינטליגנציה המורכב והמגוון ביותר הקיים כיום בעולם. פיתוח והתאמת המבחן הוגדר במשרד החינוך כמשימה לאומית לטובת ילדי ישראל. כמנהל הפרויקט וראש צוות הפיתוח של מבחן האינטליגנציה, וודקוק-ג’ונסון במטח  הוביל שם את פרויקט ההתאמה והפיתוח תחת הנחייתה של הרשות הארצית למדידה ולהערכה (ראמ”ה) והשירות הפסיכולוגי הייעוצי (שפ”י) במשרד החינוך.

סרטו “בשביל הפלמנקו” (יס –דוקו 2009) זכה בשלושה פרסים בפסטיבלים בין-לאומיים ונבחר ליותר מ-40 פסטיבלים ברחבי העולם.