"מגמות" – כתב עת בין-תחומי במדעי החברה

"מגמות" הוא כתב עת הוותיק ביותר במדעי החברה, ונחשב למוביל בתחומו בישראל. מגמות יוצא לאור החל משנת 1949 על ידי מכון הנרייטה סאלד. במסגרת הסכם שיתוף פעולה בין האוניברסיטה הפתוחה ומכון סאלד, החל משנת 2015 כתב העת יוצא לאור במשותף על ידי שני המוסדות.

במגמות מאמרים ממגוון גישות תאורטיות ומתודולוגיות העוסקים בהיבטים של החברה בישראל ושיש בהם תרומה תאורטית המשתלבת עם השיח המחקרי העולמי. לצד זאת יעודד כתב העת הגשה של מאמרים בעלי ערך תאורטי כללי, המעלים לסדר היום סוגיות מחקריות הרלבנטיות לתהליכים המתרחשים בחברה בישראל או שנושאים אופי של מסה תאורטית או ביקורתית. בהערכת מאמרי מחקר יושם דגש על חדשנות הממצאים ועל תרומת המחקר לליבון מגמות ותהליכים משמעותיים בחברה בישראל. בשל אופיו הבין-תחומי של מגמות, תינתן עדיפות למאמרים המשלבים תחומי ידע במדעי החברה וההתנהגות, העשויים לעורר עניין בקרב קהל קוראים רחב, על מאמרים העוסקים בנושאים מקצועיים צרים.

במגמות יתפרסמו סקירות ספרים העוסקים בתחומי העניין של כתב העת. המערכת גם תעודד פרסומם של מאמרי ביקורת על כמה ספרים שתחומי עיסוקם משיק. כמו כן יתפרסמו תגובות קוראים על מאמרים וסקירות שראו אור בגיליונות כתב העת.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.