מיומנויות חיוניות ללמידה מרחוק בתקופת הקורונה ובשגרה

בלמידה מרחוק נדרשים התלמידים לרכוש מיומנויות נוספות על אלו שהם נדרשים להן בבית הספר בשגרה, לצד העמקה של מיומנויות קיימות.
להלן נציג חמש מיומנויות חיוניות ללמידה מרחוק ודרכים להקנותן על סמך הידע המחקרי הקיים בתחום :

ימי הקורונה במרכז המידע למדעי החברה ולחינוך

ימי הקורונה המאתגרים חידדו למרכז המידע למדעי החברה ולחינוך את החשיבות של השירותים הדיגיטליים שאנחנו מציעות. כתוצאה מכך אנחנו שמחות לעדכן על המהלכים הבאים:

בימי שגרה אנחנו מעבירות סדנת מיומנויות מידע לתלמידי תיכון הכותבים עבודת חקר או עבודת גמר בתחומי מדעי החברה. בסדנה אנחנו מלמדות עקרונות לכתיבת עבודה אקדמית, הפיכת שאלת מחקר לאסטרטגיית חיפוש מידע, אחזור מידע ממאגרי המידע של מכון סאלד וארגון והערכת מידע.

כעת אנחנו מפתחות סדנת מיומנויות מידע דיגיטלית. באמצעות הסדנה הדיגיטלית, כך שבתי הספר יוכלו לבחור בסדנה במרכז המידע, בסדנה דיגיטלית א-סינכרונית או בסדנה דיגיטלית סינכרונית.

אנחנו שמחים לבשר שכל פרסומי מכון סאלד נמצאים בטקסט מלא במאגרי המידע למדעי החברה ולחינוך של מכון סאלד. אתם מנויים למאגרי המידע? נהדר! פשוט תחפשו את הכותר של הפרסום במנוע החיפוש. אתם לא מנויים? ניתן לרכוש מנוי יומי בעלות סמלית של 20 ש"ח ל- 24 שעות ולאתר את הפרסומים.

מחלקת הקורסים בזמן הקורונה

בשל הנחיות הממשלה ונגיף הקורונה, מחלקת הקורסים עדיין נמצאת תחת הקפאה של הפעילות מטעם משרד החינוך, אך התחלנו לעדכן הקורסים החדשים לתאריכים משוערים בלבד! ייתכנו שינויים בהתאם להנחיות.

נשוב לפעילות ברגע שנקבל את האישורים המתאימים ממשרד החינוך ומשרד הבריאות. משתתפים בקורסים פעילים יקבלו עדכונים אישיים בקבוצות הוואטסאפ השונות וכן באמצעות סמס.

צוות חוקרים מיומן מלווה ומסייע לגופים בסקרי צרכים, בניית מאגרי מידע, סקירת ספרות, פיתוח מדדים וסדנאות

קראו עוד

קורסי הכשרה והעשרה המוכרים לגמול השתלמות לעובדי המגזר הציבורי (עובדי מדינה, עובדי הוראה וכו) ולקהל הרחב

קראו עוד

מתמחה באיסוף מידע ובפיתוח שירותי מידע מקצועיים בתחומי החינוך ומדעי החברה בישראל

לחיפוש במאגרי המידע

קראו עוד

כתב העת מגמות יצא לאור במתכונת חדשה במהלך שנת 2021.

זאת לאור סיום שיתוף הפעולה בין האוניברסיטה הפתוחה למכון סאלד.

מאמרים ניתן לשלוח החל מינואר 2021 לציפי בשן : megamot@szold.org.il

  • מקדמים את החינוך והחברה בישראל באמצעות מחקר, מדידה, הערכה ומידע

פרסומי המכון

בין לקוחותינו