בית הספר למיומנויות מידע (סדנאות)

מזה שני עשורים פועל במרכז המידע בית הספר למיומנויות מידע, שנועד להקנות מיומנויות מידע לקהל מגוון ולסייע לתלמידים ולסטודנטים בכתיבת עבודות במדעי החברה וחינוך. הקניית מיומנויות מידע לתלמידי בתי הספר הפכה לאחד מיעדי החינוך בעולם, כיוון שהן מהוות חלק ממיומנויות החיים בחברה עתירת ידע ושינויים.

בית הספר למיומנויות מידע הוקם בעידודו של משרד החינוך ועד כה ביקרו בו אלפי תלמידי תיכון מכל רחבי הארץ. התלמידים והמורים נהנים ונתרמים מביקוריהם במרכז המידע התורם ליצירת אקלים לימודי.

בנוסף, מתקיימים ימיי עיון למכללות הכוללים הרצאה על הפעילות המחקרית במכון, הדרכה מקצועית על השימוש במאגרי המידע של מכון סאלד, ושימוש פעיל במאגרים ובספרייה. הסטודנטים לומדים להשתמש במאגרי המידע לצורכי לימוד ומחקר, משפרים את אסטרטגיית החיפוש שלהם ויצאים עם סל של חומרים.

כיצד מזמינים סדנה? אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר באמצעות טלפון: 02-6494463 ומייל:  library@szold.org.il

הסדנה בתשלום סמלי

מרכז משאבים וספרייה

הספרייה פתוחה בימים א'-ה', בשעות 15:00-08:30

|  טלפון: 02-6494463 |   library@szold.org.il  

ספריית מכון סאלד משרתת קהל קוראים מגוון: תלמידים בחינוך העל-יסודי, סטודנטים ומרצים באוניברסיטאות ובמכללות, אנשי חינוך, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, אנשי משטרה, ספרנים, מידענים וכד'.

הספרייה כוללת מספר אוספים ייחודיים, עותקים של מרבית הפרסומים הרשומים במאגרי המידע, כתבי-עת, כלי מחקר וכד'. לרשות קהל המבקרים בספרייה מוצעים שירותי הדרכה וייעוץ בחיפוש במאגרי המידע של המרכז. בספרייה מוצבות מכונות צילום לשימוש המבקרים.

עלות כניסה לספרייה: 10 ש"ח

מאגרי המידע

מאגרי המידע של מכון סאלד בתחום מדעי החברה וחינוך:

  • מאגר פרסומים ביבליוגרפי
  • מאגר עבודות של תואר שני ותואר שלישי
  • מאגר כלי מחקר ושאלונים

מאגר מידע על פרסומים במדעי החברה ובחינוך כולל מידע ביבליוגרפי על עשרות אלפי פרסומים ומחקרים העוסקים בחינוך ובמדעי החברה, שנכתבו בידי חוקרים ישראלים ופורסמו בארץ ובחו"ל. לכל פריט תיאור ביבליוגרפי מלא ותקציר בעברית. נאסף בו מידע על ספרים, מאמרים, דוחות מחקר ועבודות לתואר שני ולתואר שלישי בעברית ובאנגלית.

מאגר כלי המחקר כולל מידע על כלי מחקר ששימשו מחקרים שנערכו בארץ בתחומי החינוך והחברה. נכללים בו כלים כמו שאלונים, מבחנים וסולמות. בתיאור של כל כלי במאגר מפורטים בין השאר תנאי העברת הכלי ונתונים על תוקף ומהימנות. המאגר מיועד לחוקרים, למרצים, לסטודנטים ולקהל הרחב.

גלישה ישירה למאגרי המידע >>