מכון הנרייטה סאלד רחוב קולומביה 9,ירושלים 96583.טל' 02-6494444
English

איתור תלמידים מחוננים ומצטיינים בחינוך היסודי

מנהלת היחידה: רינת יצחקי
צוות היחידה: מרים פייזר, נטלי עלפי

להורים שלום, בקובץ המצורף (בתחתית עמוד זה) רשומים מרכזי הבחינה ורשימות בתי הספר שאליהם נשלחו ההזמנות לתלמידים הניגשים למבחני שלב ב'. אם בית הספר של בנכם/בתכם לא מופיע באחד ממרכזי הבחינה – המשמעות היא שההזמנות עוד לא נשלחו, ויש להמתין בסבלנות.
לתשומת לבכם – במקרה של מבחנים במועד חוזר (ערעור על שנה שעברה) + מבחנים בתנאים מותאמים + מבחנים לעולים חדשים/תושבים חוזרים – המבחנים יתקיימו במהלך חודש מרץ. ההזמנות ישלחו שלושה שבועות לפני המבחן.

כמידי שנה גם השנה מאתר מכון סאלד עבור האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך את התלמידים המחוננים והמצטיינים בבתי הספר היסודיים במגזר היהודי. התהליך מורכב משני שלבים:

השלב הראשון נעשה בבתי הספר, באמצעות מבחן סינון ראשוני, שעל סמך תוצאותיו וחוות דעת הצוות, הם ממליצים על 15% מהתלמידים המוכשרים. בשלב זה נבחנים כל תלמידי כיתה ב' [מדובר בכ-75,000 תלמידים].

השלב השני מתבצע במרכזי בחינה איזוריים והוא באחריות מלאה של המכון. בשלב השני נבחנים מדי שנה כ-15,000 תלמידים, כשבין 1.5% - 3% מתלמידי השנתון מומלצים על ידינו להשתתף בתכניות למחוננים שמפעיל משרד החינוך, וכ-5% נוספים לתכניות למצטיינים.

כרגע אנו בעיצומו של התהליך לשנת תשע"ה.

המעוניינים לגשת לבחינה בתנאים מותאמים או להגיש ערעור על בחינה, מתבקשים לקרוא את הנוהל המפורסם באתר המחלקה למחוננים ומצטיינים של משרד החינוך, בכתובת:
www.education.gov.il/gifted

היחידה לאיתור מחוננים עומדת לרשותכם הורים, מורים ומנהלי בתי ספר במהלך כל השנה ב
דוא"ל
:
itur@szold.org.il

למרכזי הבחינה ורשימות בתי הספר שאליהם נשלחו ההזמנות לתלמידים הניגשים למבחני שלב ב' - לחץ כאן  למרכזי הבחינה ורשימות בתי הספר שאליהם נשלחו ההזמנות לתלמידים הניגשים למבחני שלב ב' - לחץ כאן
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים

email marketing